AKTUALITY Potřebujete poradit ?606 063 140 Rychlá rezervace
se slevou
REZERVUJTE
požadovaný termín

Dovolte, abych se představil:

Ivo_PlechacJmenuji se Ivo Plecháč.

V roce 2011 jsem udělal jedno z životních rozhodnutí a pronajal si Penzion Expanze v Jaroměři.

Často se někdo ptá proč zrovna Expanze.
Název pochází od majitelů, kteří zde provozovali hotel a později penzion stejného názvu a z obchodních důvodů bylo pro mě jednodušší v rozjezdu tento název ponechat.
Nyní už bych určitě zvolil něco lidovějšího, ale pozdě bycha honit.

V hotelnictví nebo restauratérství jsem nikdy nepracoval. Školu jsem vystudoval chemicko-koželužskou a poté výpočetní technika a zpracování informací. Proto bylo v tomto oboru vše pro mne nové.
Ale vzhledem k tomu, že toto představení píšu po pěti letech provozu penzionu a s ohledem na recenze, které naši hosté píší snad nedělám turistickým službám ostudu.
Snažím se stále prostředí penzionu vylepšovat. Za těch pět let jsme například vyměnili všechny matrace v postelích, koberce na pokojích, rozšířili některé pokoje o třetí lůžko, dnes například zlepšili internetové wi-fi připojení a spoustu dalších věcí. Vyměnili jsme televize na pokojích.

20140808_104641V penzionu trávím minimálně 350 dní v roce od rána do večera a proto už mi nezbývá moc času na mé předchozí koníčky, kterými byl zejména dětský oddíl Bimbrlata, volejbal a basketbal. Když to jde snažím se být s mou rodinou. Dalším koníčkem je hudba, zejména country a folk. Jedenkrát týdně se zde v penzionu scházíme s kamarády zahrát si a zazpívat.
Koná se zde i několik hudebních akcí do roka. Snažil jsem se je pořádat pravidelně sám. Hráli u nás například Jaroslav Samson Lenk, Pavlína Jíšová a Adéla Jonášová, René Souček, Ivo Jahelka, Nezmaři, Neřež, Fámy, Míša Leicht a další. Lidi ale moc nechodili a většinu akcí jsem musel hodně dotovat. Nyní zapůjčuji prostory pro konání hudebních akcí místním kapelám, kteří si u nás chválí dobrou akustiku a domácí atmosféru.

Sám bych zde vše nezvládl a proto mi chodí vypomáhat i má žena Zdeňka, čímž ji moc děkuji a obdivuji, že vše zvládá.
S úklidem vypomáhá paní Burešová, v letních měsících dcera Míša a s jednorázovými pracemi i ostatní členové rodiny a další brigádníci.
Několikrát do roka zajišťujeme na zde konaných akcích i stravování a tehdy je královnou kuchyně moje maminka, jejíž domácí recepty si všichni chválí. Ta se v posledních letech stará i o zahradu penzionu.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu a potěší nás Vaše tipy co bychom ještě mohli zlepšit i Vaše případné pochvaly na různé recenzční servery nebo v naší návštěvní knize.